Een Nieuwe Kijk op “Home Alone”
Meer dan dertig jaar nadat we Macaulay Culkin zagen schitteren als Kevin McCallister in de iconische “Home Alone”-films, hebben creatieve fans een frisse kijk gegeven aan dit geliefde verhaal. Terwijl de beruchte Wet Bandits oorspronkelijk gevangen werden gezet met een beetje hulp van de bekende duivenvrouw in Central Park, vragen fans zich af hoe het nu met ze gaat.
Een enthousiaste filmfan en maker van trailers heeft geprobeerd om de wensen van toegewijde “Home Alone”-fans tot leven te brengen. Door zich voor te stellen hoe een film in 2024 met de oorspronkelijke cast eruit zou zien, heeft YouTuber @VJ4rawr2 iets heel bijzonders gemaakt. Volgens hem creëert hij ‘de best bewerkte fan-trailers voor films die Hollywood zou moeten maken’ – en zijn laatste project is een absoluut succes.
Met scènes uit verschillende tv-shows en films, gezichtsveranderingen, gewijzigde achtergronden en professionele stemacteurs, heeft hij een nieuwe fase voor een oudere Kevin McCallister tot leven gebracht. Zijn verhaal borduurt verder op het einde van “Home Alone 2: Lost in New York”, waar de klungelige dieven Harry Lyme (Joe Pesci) en Marvin Merchants (Daniel Stern) uiteindelijk in de cel belandden na het beroven van een speelgoedwinkel.
Na meer dan dertig jaar achter de tralies hebben ze waarschijnlijk hun straf voltooid. Maar dat opent natuurlijk de deur naar een nieuwe confrontatie. De Wet Bandits keren terug na hun vrijheid te hebben herwonnen en besluiten opnieuw contact te maken met Kevin. Deze keer is niet alleen Kevin ouder, maar ook al zijn broers en neven zijn inmiddels volwassen. De spannende trailer kun je als fan zelf opzoeken.
Een Verhaal van Wraak en Avontuur
In deze vernieuwde fan-creatie zien we hoe de Wet Bandits, net uit de gevangenis, Kevin een verontrustende kerstkaart sturen met de boodschap: “We zijn terug, maatje.” Kevin merkt al snel dat hun oude Dodge Ram-bestelwagen, nog steeds met het logo van ‘Oh-Kay Loodgieterij en Verwarming’, weer voor zijn huis geparkeerd staat, net als in de oude dagen.
De voice-over van de met zorg bewerkte nep-trailer, getiteld “Home Alone: Kevin’s Revenge”, zegt: “Deze feestdagen herontdek je een klassieker. Kevin McCallister is terug – maar zijn familie is weer net zo onhandig tijdens kerst.” Kevin wordt dan gezien in gesprek met zijn film-moeder Kate, gespeeld door Catherine O’Hara. Hij herinnert haar: “Toen jij wegging, moest ik ons huis redden. Ik was nog maar een kind en je liet me alleen thuis.” Dit alles is natuurlijk het resultaat van knap montagewerk door @VJ4rawr2.
De parodie toont ons hoe Harry en Marv uit de gevangenis ontsnappen, en hoewel de beelden niet perfect zijn, is het een opmerkelijke poging met het beschikbare beeldmateriaal van Joe Pesci. “Elke dag achter die tralies dacht ik aan die jongen. Hij zal boeten,” verklaart Harry aan zijn maat. Kevin reageert op zijn eigen manier: “Dit keer ben ik niet alleen thuis. Het is mijn taak om dit huis te verdedigen voor mijn familie.”
Deze fan-made versie nodigt “Home Alone”-fans uit om “zich voor te bereiden op Kevin’s laatste confrontatie” met de Wet Bandits. Het weet zelfs wat opschudding te veroorzaken in het nieuws. Een nieuwslezer meldt over een “man uit Chicago die zijn huis heeft beveiligd met wapens, explosieven en misschien zelfs tarantula’s”, terwijl een SWAT-team onderweg is. Het politiegesprek laat een bekende stem horen – niemand minder dan Kevin’s oudere broer Buzz (Devin Ratray), nu zelf een agent.
“Home Alone”-liefhebbers reageerden enthousiast op deze trailer, ondanks dat het slechts een parodie is. Sommige fans suggereren zelfs dat Hollywood hier inspiratie kan opdoen voor een langverwacht derde deel met de oorspronkelijke cast. Een fan merkte op: “Ze zouden deze film echt moeten maken, het zou geweldig zijn en waarschijnlijk een kaskraker worden.” Een ander zei: “Geweldig werk om dit bij elkaar te zetten, en inderdaad, dit moet gemaakt worden!” Een derde reageerde enthousiast: “Alles eraan ziet er fantastisch uit. Mijn kinderen waren zo opgewonden totdat ze beseften dat het niet echt was.”
Bekijk de grappige trailer hier: